Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo je vrahem

13. 4. 2009

Kdo je vrahem?

 

„Točte to, točte to!“ zakřičí Hikijata, zástupce velitele Shinsegumi, pořádkových sil v městě Edo. Zrovna chytají jednoho nebezpečného zločince ukrývajícího se v této čtvrti. Jeho pumový atentát na ambasádu Amanto každého pohoršil a oni dostali za úkol ho lapit. Trvalo jim to dva dny a teď ho mají. S velkorysým úsměvem pozuje s kapitánem Okitou před televizními kamerami, které vzali sebou.

„Za hodinku budou dávat telenovelu!“ Zapomněli! Díl, který možná odhalí vraha!

„Telenovela!“ zařvou Hikijata s Okitou a podívají se na sebe. Hikijta odsune od sebe přenosné dělo, kterým na něho miří  kapitán Okita, který se nechce vzdát představy, že zůstane kapitánem do konce smrti. „Počkejte co odsouzený?!“ zdá se, že už neslyší.

„Kašleme na něj!“ vykřiknou oba a utíkají směrem k obydlí Shinsegumi. Běží seč jim síly stačí. Hodina, stačí hodina, abych tam dorazil? Přemýšlí každý sám za sebe.

„Prrr!“ zastaví se v dýmu prachu. „Černá kočka!“ uprostřed ulice sedí černá kočka lízajíc si tlapku. „Mňau?“ Udiveně se ohlédne po těch dvou, kteří ji vyrušili z číštění kožíšku.

„Tamtudy! Pět minut jen navíc! Vpravo, vlevo, rovně, pozor!“ křičí Okita a uskočí stranou,když kolem nich profrčí černé auto a v něm zelený muž s tykadélky a velkýma očima.

„Ty bastarde!“ zařve Hikijata na Amanto, který je málem zajel a zahrozí pěsti. Seskočí ze zdi, opráší si uniformy a začnou běžet, když vedle nich se objeví motorka.

„Stát! Půjčit! Překračujete povolenou rychlost!“

„Tůdle, spěchám na telenovelu!“ zakřičí Gin na skútru. Za kimonem mu trčí drahocenný Jump, který sháněl tři hodiny, než ho lapil odložený na lavičce v městském parku.

„V jménu Shinsengumi neporazí nás!“ zařve Hikijiata a přidá. Kolem nich se zvedá prach.

Jsou blbí, že tak spěchají a proč? Kdyby vydali nového Jumpa tak ano, ale jinak? Kvůli nějaké cti? pomyslí si uštvaně Gin na motorce. O tenhle díl nesmí přijít!

„Otose nemám čas! Příští týden určitě!“

„Bídáku, já chci činží za minulý měsíc!“zakřičí za ním zmalovaná ženská a zamračí se.

„Sadaharu, to je fuj. Pusť pána. Určitě je špinavý. No tak Sadaharu!“ zakřičí na velkého bílého psa dívka v červeném s fialovým deštníkem. Sadaharu, držíc Hikijatu za hlavu nic nevnímá a jen blaženě vrtí ocasem.

„Sadaharu? Sadaharu zmáčkni pořádně! No tak ještě víc!“ skanduje Okita s vidinou větších výložek na své uniformě a větším platem.

„Sadaharu a dost!“ zakřiči Kagura, dívka z jiné planety. Sadaharu ho pustí, kapitán Okita zaúpí a Hikijata ho praští, že mu nepomohl.

„Vajíčka s rýži nebo rýže s Furikake? Vajíčka, Kagura nemá ráda Furikake!“ mumlá Shin a vrazí do zakrvaveného Hikijaty.

„Dávej pozor!“ zakřičí.

„Shine, Kaguro!“ zaslechnou řvát Gina. Oba pokrčí rameny, když je zastaví Otose.

„Chci činží za minulý měsíc, vy jední podovodnicí!“

„Gin!“ odkáže na jejich vůdce Shin a vyběhne s nákupem nahoru do bytu.

„Co tu děláme, kapitáne?“

„Nevím veliteli. Možná, jsme někam spěchali?“ Oba se na sebe zadívají a zařvou Telenovela! Vyrazí tryskem vpřed, že by se za tu rychlost nestyděl žádný amanto nebo člověčí atlet. Mijejí chobotnice, člověka, psa, kouli na dvou nožičkách, psa, rybu, člověka auto a ufouna. Zamrkají na něho, když dorazí udýchaní před bránu domu, kde bydlí všichni Shinsegumi. Nedbale zasalutují dalším členům a aniž si sundají boty, vběhnou do pokoje s televizi a popadnou v letu ovladač. Zmáčknou zelené tlačítko.

„Omlouváme se dívákům za posunutí vaši oblíbené telenovely...bum!“

„Proč jsi ji zničil?“ zavyje Hikijata a namíří na Okitu meč.

„Hele věděli jste, že Esmeraldu zavraždil zahradník?“ ozve se ode dveří.

„Kondoooo!!!“

 

Konec

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

.................

(akyra, 14. 4. 2009 16:30)

to nemělo chybu chacha něco takového si znivu přečtu je to skvělí:D